دنیای رایانه

همه چیز در باره ی کامپیوتر

طرز ساخت و g-mail و و yahoo 360 و... به طور کامل و شیوا

 

 Gmailطرز ساخت  

 

شايد شما تا به حال چندين و چندين بار کلمه پست الکترونيکي را شنيده باشيد شايد حتي از آن استفاده کرده باشيد.

يکي از سرويسهاي اينترنت پست الکترونيکي است که به شما امکان مي دهد با يک روش سريعتر با دوستان و اطرافيان خود در هر کجاي دنيا ارتباط برقرار کنيد. براي استفاده از اين سرويس قبلا شما بايد داراي يک آي دي يا کد شناسايي باشيد اين آي دي را مي توانستید از طريق عضويت در يکي از سرويس دهنده هاي پست الکترونيکي دريافت کنيد . در دنيا چندين ميل سرور وجود دارد که در قبال دريافت مبلغي يا حتي به طور رايگان عضو مي پذيرند و خدمات لازم را به آنها ارائه مي کنند.

قام اول این است که به  آدرس زیر رفته و روی sign up... کلیک و فرم را تکمیل و ثبت نام کنید البته دقت کنید که باید نام جی میل و ایمیل حروفش یا اعدادش طبق تعدادی باشد که ذکر شده(فکر کنم 8تا حداقل) :
www.google.com

بروید به گوگل(بالایی) و در بالا روی جی میل(Gmail) کلیک کنید . (بهترین راه همینه) سپس روی ساین آپ و غیره کلیک کنید .

از اين سرويس دهنده ها مي توان ياهو گوگل و نوآور و.... را نام برد سرويس دهنده گوگل تحت عنوان جي ميل خدمات پست الکترونيکي خود را ارائه مي کند.براي ساخت يک آي دي در جي ميل قبلا لازم بود که چند نفر از اعضاي جي ميل براي شما دعوتنامه بفرستند اما هم اکنون عضويت در اين سرويس دهنده براي عموم آزاد است.
براي عضويت در اين سرويس دهنده وارد سايت گوگل شويد و از اين صفحه بر روي لينک جي ميل کليک کنيد. در صفحه ظاهر شده بر روي لينک ساين آپ کلک کنيد و فرم ظاهر شده را پر کنيد.
*************************************************************************
توضیحات مفصل تر :

Gmail چیست ؟

Gmail یک سرویس پستی تحت وب با فضای ذخیره سازی بیش از 2.600 مگابایت و دارای ابزار جستجوی Google میباشد. استفاده از این سرویس  بصورت رایگان است و در حال حاضر استفاده از این سرویس همانگونه که در بالا هم ذکر شد رایگان است. این سرویس امکان استفاده از 40 زبان مختلف ، گفتگوی آنلاین, دسته بندی پیام ها، دانلود کردن پیام ها روی کامپیوتر به منظور دسترسی به پیام ها در مواقعی که به اینترنت متصل نیستید مهیا کرده همچنین استفاده از این سرویس روی موبایل و ...نیز امکان پذیر است. کاوشگران مورد استفاده برای دسترسی به Gmail شامل IE 5.5 ، Netscape 7.1 ، Mozilla 1.4 ، Mozilla firework 0.8 ، Safari 1.2.7 همچنین برای استفاده از سرویس گفتگوی آنلاین میتوان IE 6.6 ، firefox 1.1 کمک گرفت، لازم به ذکر است کاوشگرانی که نسخه های پایین تری دارند میتوانند از نسخه HTML سایت استفاده کنند.

 

توانایی ها

- ارسال و دریافت پیام

- مدیریت پیام ها

- ضمیمه کردن فایل با پیام ها

- اجتناب از پذیرش هرزنامه ها (Spam)

- فیلتر کردن پیام ها (Filter)

- دفترچه آدرس (Adrress book)

- مقابله با ویروس

- استفاده از سرویس Gmail روی موبایل

- استفاده از سرویس پیام کوتاه

- گفتگوی آنلاین (Chat)

- جستجوی پیام  (Search)

- برچسب گذاری پیام ها (Label)

- اعلام کننده ها

- دسترسی به پیام ها با سرویس POP

- آرشیو کردن پیام ها (Archive)

- کلیپهای وب

- مشاهده با نسخه HTML

- امنیت

- تصاویر تماس (My Picture)

- تنظیمات حساب

- دریافت ایمیل با استفاده از Atom RSS

 

سرویس های جانبی Gmail

- Google talk

- تقویم Google

- Apps

با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور با گزینه هایی روبه رو میشوید که من در اینجا به توضیح مهمترین­ها به طور اختصار میپردازم

 

- Compose Mail : ارسال پیام به دیگران استفاده میشود.

 

- Inbox : پیام های ارسال شده به شما در این پوشه قرار میگیرند.

 

- Starred : ستاره دار کردن پیام ها برای دسترسی آسانتر، برای استفاده از این گزینه ابتدا پیام مورد نظر را با زدن تیک انتخاب کنید سپس با استفاده از منوی پایین افتادنی More Action گزینه Add Star را انتخاب کنید.

 

- Chats : Gmail با ترکیب صندوق پستی و سرویس گفتگوی آنلاین برای کاربران خود این امکان را فراهم آورده تا بتوانند از صندوق پستی خود با دوستان به گفتگو بپردازند.

 

- Sent Mail : تمامی پیام­هایی که به دیگران ارسال میکنید در این پوشه قرار میگیرد.

 

- Drafts : هنگامی که شما مشغول نوشتن پیامی برای ارسال هستید به طور خودکار هر 30 ثانیه یک بار متن پیام شما ذخیره میشود و در این پوشه قرار میگیرد.

 

- All Mail : آرشیو کامل از پیام های ارسال و دریافت شده در این پوشه قرار میگیرد و نقش آرشیو کننده را برای شما ایفا میکند.

 

- Spam (هرز نامه­ها) : گاهی پیام هایی که به شما ارسال میشوند حاوی پیام­های تبلیغاتی و یا ویروس هستند و شما نیاز به مطالعه آنها ندارید برای اینکه فضای Inbox را از وجود این چنین پیام ها خالی کنید ابتدا با تیک دار کردن پیام آن را انتخاب کنید سپس با زدن دگمه Report Spam آن را از Inbox حذف کنید، از این به بعد به طور اتوماتیک پیام­های ارسالی از این آدرس یکراست به پوشه Spam شما انتقال پیدا میکند و فضای Inbox را اشغال نمیکند و هر 30 روز یکبار به طور خودکار خالی میشوند.

 

- Trash: سطل بازیافت حاوی پیام هایی که شما قصد حذف کردنشان را دارید و به طور خودکار هر 30 روز یکبار خالی میشود.

 

- Contact : دفترچه آدرس شماست و هنگامی که شما پیامی ارسال کنید آدرس گیرنده به طور خودکار در این پوشه قرار میگیرد.

 

- Label (برچسب) : به منظور ساماندهی هر چه بهتر پیام ها میتوان بر روی آنها برچسب گذاری کرد و بدین ترتیب دسترسی سریعتری پیدا کرد.

 

روش برچسب گذاری:

1- پیام مورد نظر را با تیک دار کردن انتخاب کنید.

2- از منوی پایین افتادنی More Action گزینه New Label را انتخاب کنید.

3- یک نام دلخواه برای برچسب تعیین کنید.

4- به منظور تایید OK را کلیک کنید.

 

ویرایش برچسب:

1- در ستون سمت چپ صفحه پایین کادر Label گزینه Edit Label را کلیک کنید.

2- گزینه Rename در کنار برچسبی که قصد ویرایش آن را دارید انتخاب کنید.

3- نام جدید را وارد کنید.

4- به منظور تایید Ok را کلیک کنید.

تمامی پیام ها که با نام قبلی برچسب ذخیره شده بودند از حالا با نام جدید ذخیره میشوند.

توجه کنید که حذف یک برچسب موجب از بین رفتن پیام های زیرمجموعه آن نمیشود.

بهتر این است که پس از تعیین برچسب ها، پیام­های مربوط را به آرشیو انتقال دهید تا فضای Inbox منظم تر شود. (در بحث های آتی به توضیح آرشیو میپردازیم)

 

- Invite a Friend : به منظور دعوت کردن دوستان خود برای پیوستن به سرویس Gmail میبایست آدرس پستی آنها در را کادر متن وارد کنید و سپس Send Invite را کلیک کنید.

 

- Archive: کلیه پیام های رسیده و ارسال شده به طور خودکار در پوشه All Mail قرار میگیرند اما به منظور خالی شدن فضای Inbox بدون اینکه پیام ها  به طور کل حذف شوند میتوانید آنها را به آرشیو اضافه کنید.

 

انتقال پیام به آرشیو

1- پیام مورد نظر را با تیک زدن انتخاب کنید.

2- دگمه Archive را کلیک کنید.

 

خارج کردن از حالت آرشیو

1- با وارد شدن به پوشه All Mail و یا استفاده از ابزار جستجو پیام مورد نظر را انتخاب کنید.

2- دگمه Mote to Inbox را کلیک کنید.

 

- Delete : در صورتی که قصد حذف کردن پیامی را دارید ابتدا آن را انتخاب کنید و سپس دگمه Delete را کلیک کنید . پیام فوق وارد سطل بازیافت شده و به طور خودکار پس از 30 روز حذف می­شود.

 

تنظیمات پیشرفته

گزینه Setting در سمت راست بالای صفحه را کلیک کنید تا وارد صفحه تنظیمات شوید.

زبانه General:

 

- Laguage:  نمایش صندوق پستی به زبان انتخابی شما؛ لازم به ذکر است  Gmail در حدود 40 زبان را پشتیبانی میکند.

- Maximum Page Size: عددی که در این قسمت وارد میشود تعیین کننده تعداد پیام های نمایش داده شده در هر صفحه است.

- Keyboadr Shortcut: فعال کردن کلیدهای میانبر صندوق پستی

- My Picture : با انتخاب  یک عکس زمانی که شما پیامی برای دوستان خود ارسال میکنید با اشاره ماوس روی پیام شما عکس انتخابی شما برای دوستتان به نمایش درمیاید. همچنین شما میتوانید برای اشخاص محدودی این عکس را به نمایش بگذارید.

- Contact Picture : در این قسمت تعیین میکنید که تصاویر دوستان شما هنگام ارسال پیام به شما نشان داده شود و یا تصاویری که خود برای آنها انتخاب کرده اید نمایش داده شود.

- Signature: یک امضای دیجیتال است و متنی که در این قسمت وارد کنید به طور خودکار در تمام پیام های ارسالی شما به دیگران نمایان میشود.

 

- Personal Level Indicators :

- Snippets:  انتخاب اینکه قسمت کوچکی از پیام و یا تنها موضوع پیام نمایش داده شود.

- Vacation Responder ( پاسخگوی خودکار) : موضوع و متنی که شما در کادرهای Subject و Message وارد کرده اید هر بار پس از دریافت پیام از دوستانتان به طور خودکار به آنها ارسال میشود بدین معنی که شما پیام وی را خوانده اید. توجه کنید اگر شخصی چندین بار در یک روز پیامی به شما ارسال کند تنها به 4 پیام او پاسخ خودکار داده میشود.

- Outing Message Encoding : گاهی اوقات شما پیامی را به زبان فارسی نوشته به دیگران ارسال میکنید در صورتی که روی سیستم گیرنده قابلیت خواندن نوشته های فارسی وجود نداشته باشد، پیام شما به درستی ارسال نمیشود برای حل این مشکل میتوانید با فعال کردن UTF-8 از بروز این مشکل خودداری کنید و گیرنده پیام به راحتی با باز کردن پیام شما نوشته ها را به طور خودکار فارسی دریافت میکند.

پس از اتمام تنظیمات گزینه Save Changes را انتخاب کنید.

 

زبانه Account:

(مطمئن نیستم)

در این بخش میتوانید آدرس ایمیل خود را تغییر دهید

اگر شما تمایل داشته باشید پیام هایی که به دیگران ارسال میکنید در قسمت From با آدرس دیگری نشان داده شوند مراحل زیر را دنبال کنید:

1-  Add another email address در قسمت Send mail section را کلیک کنید.

2- نام کامل خود را در قمست Name و آدرس پستی که میخواهید پیام ها با آن آدرس ارسال شود در قسمت Email address وارد کنید.

توجه داشته باشید هر بار که فردی به پیامی که شما با آدرس انتخابی خود ارسال کرده اید، پاسخ دهد به جای ارسال به حساب Gmail به همان آدرس انتخابی شما فرستاده میشود. اگر تمایل دارید که پاسخ نیز به آدرس دیگری ارسال شود روی Specify a different reply-to address کلیک و اطلاعات لازم را وارد کنید.

3- روی Next Step کلیک کنید و بعد Send Verification را انتخاب کنید تا یک پیام به آدرس جدید وارد شده ارسال شود و سپس پیام ارسالی به آدرسی که انتخاب کرده اید باز کنید و روی لینک ارسال شده کلیک کنید یا کد تاییده در قمست setting account وارد کنید تا مراحل کار با موفقیت به پایان برسد از این به بعد شما میتوانید با آدرسی که وارد کرده اید پیام خود را ارسال کنید.

همچنین شما میتوانید همزمان با Reply/ Reply to all/ Forward کردن پیام آدرس خود را تغییر دهید، برای این منظور در کنار کادر From گزینه Change را انتخاب کنید و آدرسی که میخواهید با آن پیام ارسال شود را انتخاب کنید.

Get mail from other account برای استفاده از این گزینه نیاز به سرویس POP3 دارید تا ایمیل هایی که از آدرس های غیر از Gmail به شما ارسال میشود به آدرس های دیگرتان بفرستید.

در قسمت Google account setting امکان تغییر رمز صندوق پستی، اطلاعات شخصی و درسترسی به سرویس های دیگر Google را دارید.

Have your own domain برای کاربران Domain خود برخی سرویس های Google را فراهم کنید. (سرویس Google Apps)

 

زبانه Label:

تعریف یک برچسب جدید

 

زبانه Filter:

برای اجتناب از دریافت بعضی از پیام هایی که به شما ارسال میشود میتوانید یک فیلتر تعریف کنید و از ورود این سری پیام ها به صندوق پستی خود جلوگیری کرده باشید.

 

زبانه and POP Forwarding:

POP مخفف Post Office Protocol است و شما با استفاده از این سرویس میتوانید پیام های خود را با استفاده از نرم افزارهایی همچون Outlook Express و یا Netscape Mail را روی سیستم خود دانلود کنید و زمانی که به اینترنت نیز متصل نیستید بتوانید به پیام ها دسترسی داشته باشید.

 

نحوه تنظیم POP

1- یکی از دو گزینه Enable POP for all mail (فعال شدن برای تمامی پیام ها) و یا Enable POP for mail that arrives from now on (فعال شدن برای پیام هایی که از این بعد دریافت میکنید) را انتخاب کنید.

2- نحوه سازماندهی پیام ها پس از دریافت در قسمت with POP When message are access را تعیین کنید.

3- تنظیمات مربوط به Client را روی سیستم خود انجام دهید.

4- به منظور تایید و پایان کار Save Changes را کلیک کنید.

 

زبانه Chat

در قسمت Chat History میتوانید متن گفتگوی خود را در قسمت پیام ها ذخیره کنید.

Quick contact size: تعیین میکنید نام چند نفر از اعضای لیست دوستان در Quick Contact به شما نمایش داده شود.

Quick Contact Location:  لیست دوستان در بالا یا پایین جعبه Label نشان داده شود.

Auto- add suggested contact: تمامی کسانی که شما به آنها پیام ارسال میکنید بتوانند با شما زمانی که آنلاین هستید گفتگو کنند یا تنها برای گروه خاصی امکان پذیر باشد.

Sounds: زمانی که کاربری قصد گفتگوی آنلاین با شما دارد هنگام ارسال پیام صدا پخش شود یا اینکه صدا خاموش باشد.

 

زبانه Web clips

دسترسی به کلیپهای مختلف در وب و تعیین مکان نمایش در صفحه صندوق پستی.


چند توانایی مهم:

 

استفاده از صندوق پستی با موبایل

 

برای استفاده از این سرویس 2 راه وجود دارد:

1- نرم افزار مربوط به صندوق پستی را از آدرس http://gmail.com.app دانلود کنید.

2- با استفاده از کاوشگر موبایل خود به صندوق پستی (همانند زمانی که از طریق کامپیوتر خود به سایت gmail ارتباط برقرار میکنید) از طریق آدرس http://gmail.com  وارد شوید.

به زودی شاهد سرعت بالاتر دسترسی به Gmail تقریبا به اندازه سرعتی که با کامپیوتر خود ازاین سرویس استفاده میکنید بر روی موبایل خود خواهید بود.

 

مقابله با ویروس­ها

 

گاهی اوقات شما همراه با پیام های خود فایل های ضمیمه نیز دریافت میکنید و Gmail به طور خودکار فایل های ضمیمه را Scan کرده و در صورت وجود ویروس آنها را از بین میبرد.

 

 

با استفاده از این سرویس علاوه بر ارسال و دریافت پیام در صندوق پستی خود میتوانید از اخبار سایت ها و وبلاگ های دیگر نیز استفاده کنید. بدین منظور نیاز به aggregator دارید تا بتوانید برای پیام های دریافتی خود اعلام کننده قرار دهید و بدین ترتیب به شما نمایی از پیام دریافتی را به نمایش میگذارد و نیز می توانید به پیام دسترسی پیدا کنید.

آدرس http://mail.google/com/mail/feed/atom را در نوار ابزار کاوشگر خود وارد کنید و بعد با ورود نام کاربری و رمز عبور وارد صندوق پستی خود شوید. در صورتی که بخواهید پیام های مربوط به یک برچسب را مشاهده کنید مثلا برچسب Work بدین صورت آدرس را وارد کنید. http://mail.google.com/ail/feed/atom/work

 

 

 

 

 

میرویم www.gmail.com به سایت   Gmailبرای ساختن

 

First name:

در این قسمت نام خود را وارد کنید                                                         

 

 

Last name:

در ای قسمت نام ختنوادگی خود را وارد کنید                                   

Desired Login Name:  

Examples: JSmith, John.Smith

 

در این قسمت اسمی را که برای جی میل خود میخواهید مینویسید

@gmail.com

Choose a password:   

Minimum of 8 characters in length.

Password strength:

Re-enter password:

  در این دو قسمت هم پسورد و تکرار پسورد                                       

را مینویسید                                                        

 

 Stay signed in

 

Enable Web History Learn More

 

Default Homepage

Set Google as my default homepage.
Your default homepage in your browser is the first page that appears when you open your browser.

Security Question:

If you forget your password we will ask for the answer to your security question. Learn More

Answer:

Recovery email:

This address is used to authenticate your account should you ever encounter problems or forget your password. If you do not have another email address, you may leave this field blank. Learn More

Location:

Birthday:

MM/DD/YYYY (e.g. "10/26/2010")

Word Verification:

Type the characters you see in the picture below.

در این قسمت کشور خود را انتخاب میکنید

Letters are not case-sensitive

Terms of Service:

 

 

Printable Version

 

 

  و در اخر گزینه تایید را میزنید  

 

 

Yahoo 360

 

یاهو 360 درجه یکی از جدیدترین امکانات یاهو است که به شما این امکان را می دهد که برای خود یک وبلاگ شخصی ایجاد نمایید و دوستان خود را به آن دعوت نمایید. همچنین می توانید تصاویر خود را در آن به اشتراک بگذارید و دوستان وآشنایان قدیمی خود را نیز به همین روش پیدا کنید. چرا که در یاهو 360 درجه هر فرد که دوست خود را به لیست دوستانش اضافه نماید برای شما قابل مشاهده خواهد بود و دوستان شما نیز برای اعضای دیگر. پس می توانید دوستان قدیمی خود را با استفاده از این قابلیت پیدا کنید و به طور 360 درجه همگی عضو خانواده بزرگ یاهو خواهید شد که به راحتی می توانید مانند یک دایره با همدیگر در رابطه باشید.
یاهو 360 درجه در حال حاضر بصورت آزمایشی ارائه شده است و مانند سرویس های دیگری که به طور آزمایشی راه اندازی می شوند همراه با دعوت نامه است. به این شکل که برای عضویت در آن و استفاده از خدمات آن می بایست فردی که در آن عضو می باشد برای شما برای شما دعوت نامه ای را ارسال نماید. این دعوت نامه ها تعداد محدودی ندارند و به هر تعداد که بخواهید می توانید برای دوستانتان ارسال نمایید. همچنین چنانچه از دوستانتان کسی عضو این سرویس نیست تا برای شما دعوت نامه ارسال نماید می توانید ایمیل خود را در لیست انتظار یاهو 360 درجه ثبت نمایید تا خود یاهو برای شما اقدام به ارسال دعوت نامه نماید.
دعوت نامه های یاهو 360 درجه با موضوعی شبیه connect to user on yahoo! 360 برای شما ارسال می شود. پس از باز کردن ایمیل گزینه ای در آن وجود دارد با عنوان connect to me. پس از کلیک بر روی این گزینه وارد صفحه ای می شوید که در آن نیز همین گزینه موجود است. پس از کلیک دوباره روی همان گزینه شما وارد این سیستم خواهید شد و سرویس یاهو 360 درجه بر روی همان آیدی یاهوی شما فعال می شود. برای ورود به بخش مدیریتی خود می توانید پس از ورود به لینک [url]http://360.yahoo.com[/url] با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور خود در یاهو وارد این سیستم شوید. در این سیستم امکانات مختلفی در اختیار دارید. یکی از بخش های موجود در این سرویس my page می باشد که توسط آن می توانید یک صفحه شخصی برای خود بسازید و در آن عنوان,مطالب وبلاگ,تصاویر خود و دوستانتان,لینک ها و موارد مورد علاقه خود و... را قرار دهید. یکی دیگر از امکانات عالی که این سرویس را سریعاً در بین همه کاربران مشهور کرد ایجاد وبلاگ شخصی با مدیریت بسیار ساده آن است. برای ایجاد وبلاگ شخصی خود می بایست بر روی گزینه my blog کلیک نمایید و چنانچه وبلاگ خود را هنوز نساخته اید بر روی گزینه create my blog کلیک نمایید. در بخش my blog تنظیمات و گزینه های مختلفی وجود دارد. به عنوان مثال توسط compose new entry می توانید مطلب جدیدی را در وبلاگ خود اضافه نمایید. همچنین در قسمت میانی صفحه مطالب قبلی شما که در وبلاگتان قرار داده اید لیست شده اند و می توانید آن ها را ویرایش و یا حذف نمایید.
قابلیت منحصر بفردی که در سرویس وبلاگ یاهو وجود دارد این است که می توانید در هریک از مطالب خود تصویری را نیز از روی هارد دیسک به آن مطلب اضافه نمایید و می توان گفت دیگر نیازی به سرویس های ارائه دهنده فضا برای آپلود تصاویر ندارید. گزینه های دیگری که در بخش my blog وجود دارد عبارتند از view blog که وبلاگ شما را نشان می دهد.
Edit blog setting که تنظیمات مربوط به وبلاگ خود را می توانید در آن مشخص نمایید و گزینه edit blog roll که توسط آن می توانید بخش مانند لینک دوستان در وبلاگ خود داشته باشید و آن را مدیریت نمایید. بخش دیگری که در این سرویس وجود دارد گزینه my friends می باشد و در آن می توانید دوستان خود را مدیریت نمایید,به آن ها پیغام ارسال نمایید,آن ها را در موضوعات مختلف دسته بندی کنید,مشخصات فردی و تصاویر آن ها را در صورت وجود مشاهده نمایید.
Mail box بخش دیگری از این سرویس است که توسط آن می توانید اقدام به ارسال و دریافت ایمیل نمایید.
برای ارسال دعوت نامه به دوستانتان نیز می توانید از گزینه invite استفاده نمایید. قابلیت مفیدی که در این بخش وجود دارد این است که یاهو به شما این امکان را می دهد که به تمامی اعضایی که در لیست دوستان یاهو مسنجرتان قرار دارد و یا تمام کسانی که در دفترچه ایمیلتان قرار دارند به یک باره دعوت نامه ارسال نمایید. یکی از کاربردی ترین امکانات در این سرویس,به اشتراک گذاشتن تصاویر شماست. با کلیک بر روی گزینه home و سپس انتخاب گزینه start sharing photos می توانید به راحتی تصاویر خود را در یاهو قرار دهید تا در این سرویس دوستانتان تصاویر شما را مشاهده نمایند. شما در این سرویس می توانید برای تصاویر خود slide show نیز بسازید.
با استفاده از بخش search نیز می توانید به دنبال دوستان و آشنایان خود با توجه به نام,نام خانوادگی,آدرس ایمیل,جزئی از نام آن ها,جنسیت و یا محل سکونت آن ها بپردازید.

براي مثال ميتونيد به ادرس زير مراجعه كنيد ...

[url]http://360.yahoo.com/reg/sample.html[/url]

امكانات :

الف-امکان بلاگ‌نویسی در یاهو پیشرفته‌تر از سایتهای مشابه است.به دلایل زیر :

ساپورت این سایت از یونیکد ،در نتیجه در بلاگ خود می‌توانید به فارسی بنویسید
امکان آپلود عکس :می‌توانید برای هر پست یک عکس آپلود کنید.
وجود یک داشبورد برای تعیین رنگ ،چپ چین یا راست چین شدن سطور و لینک دادن
امکان کامنت‌گذاری بازدیدکنندگان
تعیین اینکه وبلاگ شما برای چه کسی قابل مشاهده باشد
امکان جالب دیگر ارسال پستها از موبایل می‌باشد که البته برای کاربران ایرانی در شرایط حاضر ممکن نیست
قابل مشاهده بودن عنوان و چند سطر ابتدایی بلاگ در صفحه پروفایل کاربر که سبب می‌شود دوستان از حال و هوای دوست خود باخبر شوند
مسلما بلاگ‌نویسی با این شرایط امکان آشنایی بهتر کاربران باهم و همچنین تبادل افکار آنها را فراهم می‌آورد.برای کاربران ایرانی هم برای نخستین بار نوشتن به فارسی امکانپذیر شده

ب-ادغام ویژگی سوشال نتورک با مسنجر:شما در این سایت می‌توانید مشاهده کنید کدام یک از دوستانتان در حال حاضر آنلاین هستند و در صورت تمایل با یاهو مسنجر به چت بپردازید

ج-ادغام گروههای یاهو در این سایت بصورت کامیونیتی :در هر کامیونیتی برای نخستین بار امکان آپلود عکس و حتی فایل داده شده.به این ترتیب کاربران در کامیونیتیها به راحتی می‌توانند عکسها و فایلهای متناسب با موضوع کامیونیتی را مشاهده کنند
مشاهده فعالیت کامیونیتی ظرف هفت روز گذشته ،با این ویژگی دیگر سراغ کامیونیتیهای غیر فعال نمی‌روید
به اشتراک گذاشتن علایق
امکان انجام نظرسنجی در هر گروه

د-اینترفیس مناسب ،وضوح خوب عکسهای پروفایل

ه-ابزاری خوبی به نام بلست ،یاداشت کوچکی که بالای پروفایلتان می‌گذارید تا دوستان با یک نگاه به آن پیام شما را بگیرند.+ نوشته شده در  یکشنبه نهم آبان 1389ساعت 18:24  توسط میلاد.  |